Vécsei Emlékverseny Sopronban

1999. október

Százhetven fős nemzetközi mezőnyben szerepelt a Debreceni Szenior Úszó Klub öt tagja Sopronban, a Vécsei Vilmos emlékére idén másodszor megrendezett úszó-versenyen, ahol több dobogós helyezést szereztek.

A 27 éves Kozma Gábor egy első, egy második és két harmadik helyezést ért el. A legfiatalabbak versenyeire (a szenioroknál ez a korhatár 25 évnél kezdődik) főleg a legrövidebb, a 33 1/3 méteres távokon jellemző volt a hihetetlenül szoros végeredmény. Kozma Gábor például pillangóúszásban 18,96 mp-et úszva kettős holtversenyben végzett a második helyen, miközben a győztes mindössze egy századmásodperccel végzett előttük!

Varga Attila 28 évesen első szenior úszóversenyén indult, és igen jó idővel harmadik lett a 33 1/3 méteres gyorsúszásban. Korábban úszás és maratoni kajakozás volt a kiemelt sportága, utóbbiban többek között egy dél-afrikai folyószakasz krokodiljai között is fürdőzött már. A 39 éves Dr. Dévald Péter a 100 méteres mellúszásban végzett a dobogó második fokán (akiknek ismerős a név, eláruljuk, hogy a transzplantált úszó fiáról van szó). Az előző három fiatalember budapesti lakosként erősítette a debreceni csapatot. Dr. Nagy Sándor Tibor (70 éves) hajdúszoboszlóról érkezett a versenyre, két második és egy harmadik helyezést elérve. Dr. Rentka László (42 éves) két első, egy második és egy harmadik helyezést ért el. A mezőny nagyságára jellemző adat, hogy olykor 8-10 versenyző küzdött meg egy-egy korcsoportban a dobogós helyekért és a kék üvegmázas egyedi serlegekért, amelyeket érmek helyett kaptak a díjazottak.