Pontszerző helyezés a szenior EB-n 1999. augusztus

Az augusztus végén Innsbruckban megrendezett szenior úszó Európa-bajnokságon 795 klubból 3209 versenyző indult. A 25 éven felüliek kontinensviadalán Dr. Urbán Ferenc, a Debreceni Szenior Úszó Klub versenyzője a 200 méteres pillangóúszásban 2:29,59 mp-es időeredménnyel az 5. helyen végzett. Ezzel teljesítette célkitűzését (2:30 mp-en belüli időt és pontszerző helyezést várt magától). A 35-39 évesek korcsoportjában indult debreceni versenyző igen közel került a dobogóhoz: az általa elértnél 0,91 mp-cel jobb idő kellett a bronzéremhez ebben a versenyszámban.
Két éve Prágában a 10-11. helyen végzett Urbán Ferenc a szenior EB-n, és kemény edzésmunkával – amelybe az is beletartozott, hogy a hazai versenyeken gyorsúszók ellen is többször pillangóúszásban versenyzett – 3 mp-et javult 200 méteren. A folytatás a következő években várható… A 200-as specialista rövidebb távokon is indult, és 100 méteren 1:07,86 mp-cel 34 indulóból a 13., 50 méteren 0:30,69 mp-cel 67 indulóból a 35. helyen végzett pillangóúszásban a szenior Európa-bajnokságon.

A másik debreceni EB-résztvevő Nagy Zoltán volt a 60-64 évesek között, aki a 200 méteres mellúszásban 3:58,27 mp-es idővel 34 nevező közül a 25. helyen végzett volna, de – vitatható indoklással – kizárták. Másik versenyszámában, a 100 méteres mellúszásban 1:49,75 mp-es eredménnyel 42 nevezőből a 33. helyezést érte el Nagy Zoltán.