Menyhárt Zsolt is győzött!

A budapesti I. Nyéki Imre Emlékversenyről a Napló 1999. december 11-i számában megjelent cikk alcíme megszámlálhatatlan mennyiségű éremről szól. Nos, valóban hiba csúszott a cikkíró számításába, egy győztes ugyanis kimaradt a felsorolásból: Dr. Menyhárt Zsolt a 33 1/3 méteres mellúszásban győzött, ezzel együtt 18 első helyezésük volt a debreceni szenior úszóknak.

Budapesten is győztek!

1999. december

A Debreceni Szenior Úszó Klub 38 fős csapata a klub 1995-ös megalakulása óta az eddigi legnagyobb hazai nemzetközi versenyen szerepelt Budapesten, a Nyéki Imre Uszodában. A hazai egyesületeken kívül nyolc külföldi csapat versenyzői jöttek el az I. Nyéki Imre Emlékversenyre, közöttük Szergej Feszenko, a moszkvai olimpia 200 méteres pillangózó bajnoka. Közel 150 egyéni nevezéssel, 18 váltóval a hazai vidéki csapatok pontversenyében a debreceni volt a legjobb csapat (olyan nagy “vizes hagyományú” egyesületek előtt, mint Békéscsaba, Eger, Sopron, Kecskemét, Gyula, Kaposvár). Az egyéni bajnokságokért keményen meg kellett küzdeniük a debrecenieknek a két napos versenyen, győzelmeik száma összesen 17 volt. A 25 éves ifj. Bitskey István első szenior idényének betetőzése volt három győzelme és egy második helyezése. Ménesné Óvári Judit szintén három egyéni győzelmet és egy bronzérmet szerzett. Kétszeres győztesek voltak: Dr. Nowakowska Malgorzata és Kovács Lukácsné,akik emellett egyéb dobogós helyezéseket is elértek. Egy-egy győzelmet vívtak ki: Dr. Árvai Krisztina (egy győzelme mellé négy ezüstöt is szerzett), Dr. Rentka László (még három ezüst), Selmeczi János és Dr. Szigeti Tamás (még két-két ezüstérem), Dr. Urbán Ferenc (még egy ezüst- és két bronzérem), Lövei Zsolt (még egy második hely) és Újlaki Péter. Dobogós és egyéb pontszerző helyezéseket értek el: Katona László (négy dobogós helyezés), Dr. Mechler Andrea (három dobogós helyezés), Nagy Sándor Tibor (három bronzérem), Dr. Bitskey István és Dr. Papp Katalin (két- két bronzérem). Egy-egy egyéni dobogós helyezésük volt és értékes pontokat szereztek: Dr. Máté Zoltán, Dr. Menyhárt Zsolt, Dézsi István, Nagy Zoltán, Zimonyi Ildikó, Ménes Zsolt, Vojnitsné Bánáti Edit és Dévald Péter transzplantált (veseátültetésen átesett) versenyző. Szintén dobogós helyezettek és pontszerzők voltak a rokoni-baráti szálak alapján hozzánk csatlakozott alábbi budapesti lakhelyű csapattársaink: Diebel Nathalie, Zavaczki Andrea, Fésüs Krisztina, ifj. Dévald Péter, Nábrádi Nóra, Kozma Gábor, Kovach András, Varga Attila, Kovács István László, Bacsa György, Lender György, Dr. Szűcs Gyula, Széki Mariann és Kéri Orsolya.

Nyéki Imre, az egykori kiváló szenior úszó emlékére méltó versenysorozat indult, amelyet ezentúl évente megrendeznek Budapesten, a róla elnevezett uszodában.

A csapat vezetője, Rentka László ezúton is megköszöni valamennyi csapattagnak és kísérő családtagnak, hogy részt vettek a teljes egészében önfinanszírozású versenyen.