Hetvenöt érem a Belvárosi uszodából!

1999. szeptember

A Debreceni Szenior Úszó Klub 18 fős csapata sikeresen szerepelt a hétvégén Békéscsabán megrendezett nemzetközi szenior úszóversenyen.
A 25 méteres medencében rövid távú versenyszámokban (50 és 100 m-en, 4x25 m váltóúszásban) mérték össze tudásukat a versenyzők.

Farkasné Biró Gyöngyvér valamennyi versenyszámban indult, öt egyéni és egy váltó győzelmet szerzett. Az éremkollekciót egy váltóbeli ezüstérem egészítette ki.
Krasznai Róbert mérlege négy egyéni aranyérem és két váltó győzelem. Két-két egyéni győzelemmel büszkélkedhet Katona László, Dr. Nowakowska Malgorzata és Selmeczi János, utóbbi két győztes váltónak is tagja volt.
Egy-egy egyéni aranyérme mellé Nagy Zoltán három ezüstöt és egy bronzot, Torkos Csaba és Dr. Rentka László egy-egy ezüstöt nyert.
Kovács Lukácsné szintén valamennyi versenyszámban indult, mégpedig erős ellenfelekkel, többek között klubtársával, Farkasné Biró Gyöngyvérrel kellett megküzdenie korcsoportjában, melynek eredménye négy egyéni ezüst- és egy bronzérem.
Újlaki Péter kerékpár balesetéből való felépülésének újabb állomása volt ez az úszóverseny: valamennyi egyéni versenyszámban indult, másodperceket javított korábbi versenyeredményein, egy második és három harmadik helyezést kiharcolva.
Vojnitsné Bánáti Edit négy bronzérmet nyert az egyéni versenyszámokban, melyet két váltóbeli ezüst egészített ki.
Torkos Sándor, Dr. Menyhárt Zsolt, Dr. Horkay György, Kövérné Fejes Anikó, Dr. Kovács Anna és Bereczkiné Dankai Katalin egy vagy több egyéni dobogós helyezést értek el, többségüknek egy vagy két váltóbeli érem is jutott.
Dézsi István pontszerző helyezést ért el az 50 méteres gyorsúszásban.

Összesen hat váltót indítottak a debreceniek, és valamennyi váltójuk a dobogón végzett. A két győztes váltó: a férfiak 243 év összéletkorú gyorsúszó négyese
(Dr. Horkay György, Nagy Zoltán, Selmeczi János és Krasznai Róbert), valamint a 252 év összéletkorú “mix” vegyesváltó (Kovács Lukácsné, Selmeczi János, Krasznai Róbert és Farkasné Biró Gyöngyvér).