Emlékezzünk tavaly 2021 november és december hónapokban elhunyt három csapattársunkra, haláluknak első évfordulóján!

Tavalyi év november és december hónapokban három csapattársunkat vesztettük el. Mindhárman kedves emberek, lelkes úszók és pótolhatatlan csapattagok voltak, akik rengeteg versenyen indultak a Debreceni Szenior Úszó Klub színeiben. Emlékezzünk Kovács Lukácsné Rozikára, Karácsonyi Györgyre és dr. Flóra-Orosz Katalinra azokkal az emlékképekkel, amelyeket a haláluk után írt nekrológban írtam.

Kovács Lukácsné (1935-2021)
2021. november 24-én hunyt el.

Szenior úszóként 52 egyéni bajnoki címet ért el szenior úszóként ezzel a magyar szenior úszás posztumusz örökös bajnoka. Összesen nyolc egyéni országos csúcsot ért el 1997 -től, amikor az első szenior versenyen indult, 668 rajtot teljesített és összesen 557 érmes helyezést ért el. Remek sportember és jó humorú, kedves mindig mosolygó sporttársunk volt.

Nyugodjon békében! Őrizzük emlékét!

Karácsonyi György (1948-2021)
2021. december 02-án hunyt el.

Igazi csapatember volt, aki egy összetett pontversenyért, leutazott Békéscsabára 400 métert úszni és ezzel nagyban hozzájárult a csapat év végi dobogós helyzéséhez. Lehetett számítani az indulására a gyulai országos bajnokságokon és a váltókban mindig szívesen vállalt indulást. Hiányozni fog derűs, mindig optimista mosolya!

Dr. Flóra-Orosz Katalin (1934-2021)
2021. december 15-én hunyt el.

Csodálatos emberi tulajdonságokkal rendelkezett, együttérző volt, segítőkész és optimistán tekintett a jövőbe. Mindemellett szenior úszóként kiemelkedő tudású és képességű versenyző volt, akinek eredményeit pontosan felsorolni is nehéz. Öt éve versenyzett Debreceni Szenior színekben, ez idő alatt 16 világ és 3 Európa csúcsot úszott. Egyéniben világbajnokságokon 8 arany érmet, Európa bajnokságon 4 arany és egy ezüst érmet szerzett. Váltóban egy világbajnoki ezüst, egy Európa bajnoki arany és egy bronz éremhez segítette a csapatot. Összesen 18 egyéni bajnoki címet ért el és 39 országos csúcsot úszott.