Dr. Flóra-Orosz Katalin emlékére

Dr. Flóra-Orosz Katalin (1934-2021)

Csapattársunk dr. Flóra-Orosz Katalin 2021. december 16-án elhunyt. Temetése 2021.12.18-án szombaton 11:00 órakor a Házsongárdi temetőben lesz.
Kiemelkedő tudású és képességű versenyző volt, akinek eredményeit pontosan felsorolni is nehéz. Öt éve versenyzett Debreceni Szenior színekben, ez idő alatt 16 világ és 3 Európa csúcsot úszott. Egyéniben világbajnokságokon 8 arany érmet, Európa bajnokságon 4 arany és egy ezüst érmet szerzett. Váltóban egy világbajnoki ezüst, egy Európa bajnoki arany és egy bronz éremhez segítette a csapatot. Összesen 18 egyéni bajnoki címet ért el és 39 országos csúcsot úszott.
Kati ízig-vérig sportember volt, aki minden versenyszámban csak maximális teljesítményt volt hajlandó elfogadni saját magától. Két példa arra mennyire motivált versenyző volt. Két évvel ezelőtt Gyulán úszott világcsúcsot 200 méteres hátúszásban majd a dél koreai VB-n század másodpercre ugyanannyit úszva lett világbajnok. Ennek a versenyszámnak a célba érkezett versenyzőit láthatjátok az lenti első képen amelyik a FINA hivatalos oldalán jelent meg.
Megtörtént az, hogy 2019 júniusában saját Gyulán 100 méteres pillangóúszásban úszott világcsúcsát, amelyik az aktuális világcsúcsnál 19 másodperccel volt jobb, ugyanabban az évben novemberben megdöntötte Hódmezővásárhelyen a 400 vegyes első résztávjában.

Nyugodjon békében!

Őrizzük emlékét!

Az eredményeket és világ, Európa és országos csúcsokat világversenyen elért érmeket hosszú felsorolni, de azokat az emberi jó tulajdonságokat,amelyeket tapasztaltunk Katival együtt versenyezve nem lehet számokban leírni. Mindig segítőkész, kedves, vidám és közvetlen volt minden sporttársunkkal. Hiányozni fog mosolygós arca és kedves lénye.

A 2021-es sorrendben 51. gyulai országos bajnokságon három bajnoki címet ért el és három váltó országos csúcsban vállalt főszerepet.