Beszámoló a 2014.11.23-ai
Magyarországi Egyetemek és Főiskolák Országos bajnokságán
a Debreceni Egyetem csapata által elért eredményekről

A Debreceni Egyetem 27 fős csapattal vett részt az idei MEFOB úszóbajnokságon Budapesten a Komjádi Uszodában. Az intézmények közötti pontversenyben az előzetes eredményközlés alapján a debreceniek megismételték tavalyi, előkelőnek számító 4. helyezésüket. A Debreceni Egyetem dobogósai: Az 50 m-es férfi gyorsúszásban 2. az uszonyos úszásban és úszásban is jeleskedő Szenes Mátyás. Gyorsúszásban a nőknél a világbajnok, világcsúcstartó uszonyos úszó Senánszky Petra 50 m-en és 100 m-en uszonyok nélkül sem talált legyőzőre.

Papp Márk élvonalbeli hosszútávúszó, akinek fő távja a 10 km, a MEFOB leghosszabb versenytávján, a 400 m-es gyorsúszásban ezüstérmet szerzett. Tóth Anita öt egyéni versenyszámban indult, közülük a 200 m-es vegyesúszásban a második helyen végzett. A női 4x100 m-es vegyes váltó Senánszky Flóra, Ménes Anita, Tóth Anita, Senánszky Petra összeállításban bronzérmes volt.

Az intézmények közötti 10x50 m-es gyorsváltó a bajnokság utolsó versenyszámaként mindig igazi presztízsküzdelmet jelent, amelyben az elmúlt két évben a debreceni váltó lecsúszott a dobogóról. Idén minden idők legjobb debreceni időeredményével, 26 mp-en belüli 50 m-es átlagidővel a harmadik helyen végzett a Hudák István, Tóth Gábor, Molnár Dániel, Nikos Lamprakis, André Spanhol, Szenes Mátyás, Senánszky Petra, Papp Márk, Kelemen Balázs, Lovász Dávid összeállítású váltó.