Beszámoló a gyulai 2013.01.19-20-ai hosszútávú versenyről

A verseny családias, jó hangulatban zajlott. Volt zsíros kenyér, tea, torta, és érmek helyett téli ruhadarabokat, úszósapkát, törölközőt, csokit, energia italt kaptunk.

398: Kovács Lukácsné (1935) tizenéves korában Atyámnál, idősebb Rentka Lászlónál (1918) úszott. Jelenleg én, ifjabb Rentka László (1957) vagyok a csapatvezetője... (Megjegyzem, Gyulán mi voltunk a hat fős debreceni csapat két rangidőse...)

397: Bujna Lilla 1500 méteren egy pár kesztyűt nyert!

399: A három leggyorsabb debreceni férfi mellúszó, Barak Máté (1987), Tóth Balázs (1984) és Rentka László (1957); a képet a negyedik leggyorsabb debreceni férfi mellúszó, Bihari Árpád (1980) készítette.

A második versenynapon, január 20-án rendezték meg a 200 m-es mellúszást. A debreceni négyes eredményei (zárójelben a 100 méteres részidőkkel). Nosztalgiából és barátságból mellékelem Fodor Gyuri eredményét is, aki a mostani versenytől gyulai színekben versenyez, és a 200 méteres mellúszást - mint évek óta, most is - nekem, Rentka Lászlónak ajánlotta (emlékszám, tisztelgés, szolidaritási úszás, nem kívánt rész törlendő...) Fodor Gyuri tőlünk elköszönő levelét honlapunkon olvashatjátok:

121. Búcsúlevél küldte Fodor György (2012.12.24 15:35)

A 200 méteres mellúszásban elért eredményeink:
Rentka László (1957) 3:15,9 (1:30,3)
Fodor György (1981) 3:18,8 (1:35,2)
Barak Máté (1987) 3:21,8 (1:33,8)
Tóth Balázs (1984) 3:31,7 (1:39,6)
Bihari Árpád (1980) 3:56,9 (1:52,5)

A versenyen kézi időmérés volt. Felhívom a figyelmet, hogy a csapat két első versenyes újonca, Barak Máté és Tóth Balázs kifejezetten jó időeredményt ért el ebben a versenyszámban, pedig kihagyták a melegítést!

Az eredményhirdetésnél az idősebbektől kezdve valamennyi korcsoport győztesét, majd második, ezután harmadik helyezettjét szólították a dobogóra.

A váltók során a 48x25 méteres távba Bihari Árpival besegítettünk egy szlovák csapatnak. Árpi mellett Jozef, Peter, Monika és Laura, másik oldalán a tortával - itt egy másik eredményhirdetéshez beállva - a szintén meghívott vendég Béládi "Csabi". (Négy csapatból a negyedik helyen végeztünk, de én ezt előre megjósoltam.

Helytálltunk, hiszen a negyedik körözése nem minden csapatnak sikerült ellenünk!) A hangulatot alaposan feldobta a valamennyi résztvevő között szétosztott legalább három torta!

(Egy másik, úgynevezett "Meglepetés" váltóban - szintén meghívottként - egyedüli debreceniként helyet kaptam. A döntően fizikai erőre épülő gyakorlatokban alkalmi váltónk öt versenyszám közül négyben az első helyen végzett (egyszer, "a tárgyak gyűjtésében" holtversenyben), így fölényesen nyertük az összetett versenyt. A versenyszámok: pillangózás minden kartempónál a medence fenekéről ugrálva, lábtempó felfújt gumifókával, (a legkönyebb) társ mint gumifókán ülő "váltóbot" tolása a derékig érő vízben futva, evezés háton lábbal előre, tárgyak gyűjtése az egész medence területén víz alól és a víz felszínéről, a könnyű testi tusa megengedett volt...

A látványos küzdelemről igyekszem néhány fotót beszerezni!

Kovács Lukácsné Rozika és Bihari Árpi egy pályán (és egyszerre) úszták 1500 méterüket. Víz alatt és víz felett is megörökítettem őket.

A részidők közlését és Bujna Lilla 1500 méteres úszásának ismertetését későbbre hagyom.