Krasznai Róbert világbajnoki bronzérmes!

Olaszországban, Riccioneban rendezték meg a szenior úszók világbajnokságát. Rekord számú nevező, összesen 9700 résztvevő állt rajthoz a számos versenyszámban és korcsoportban.

Krasznai Róbert, a Debreceni Szenior Úszó Klub és a Debreceni Sportcentrum – Debreceni Sportiskola 72 éves versenyzője a 400 méteres vegyesúszásban nagy küzdelemben két amerikai ellenfele mögött a harmadik helyen csapott célba, idei legjobb időeredményét úszva (7:04,28 mp). Ebben a nehéz versenyszámban korábban úszott már a fennálló Európa-csúcson belül egy hazai versenyen, amelyet végül nem hitelesítettek. Idén az európai korosztályos rangsorban a második helyet foglalta el a világbajnokság előtt, és Riccioneban nem talált európai legyőzőre! Krasznai Róbert másik választása a 200 méteres pillangóúszás volt a vb-n, ahol tisztes helytállással, idei legjobbjával a 8. helyen végzett.

A Debreceni Szenior Úszó Klub négy fiatalabb versenyzője is indult a világbajnokságon. Bitskey István (38 éves) az 50 m-es hátúszásban a 14., , Nagy Erzsébet Éva (26 éves) a 100 m-es mellúszásban a 15. helyen, Bitskey Péter (37 éves) 200 m pillangón és Szabó Attila (34 éves) 100 m gyorson a középmezőnyben végzett a színvonalas versenyen.