Országos szenior úszócsúcsok
Százhalombatta 2012.12.08-09

Százhalombattán a Kiss László Sportuszodában először megrendezett rövidpályás nemzetközi szenior ranglista versenyen a Debreceni Szenior Úszó Klub csapata is részt vett.

Nagy Erzsébet Éva, a Klub 26 éves versenyzője mindhárom mellúszó számban országos csúcsot úszott, mégpedig kiváló időkkel: 200 m-en 2:49,96 mp, 50 m-en 35,95 mp, 100 m-en 1:18,23 mp volt az eredménye.

Rentka László az 55-59 évesek között szintén három csúcsot állított fel korcsoportjában (200 m mellen, 100 m pillangón és 200 m pillangón). A hetedik debreceni rekord a 76 éves Szántó Endre nevéhez fűződik egy gyilkos számban, a 200 m-es pillangóúszásban.

A rangidős, 77 éves Kovács Lukácsné öt győzelmével, Szántó Endre összesen nyolc rajtjával és négy dobogós helyezésével emelkedett ki a mezőnyből. Rentka László hat elsősége mellett egy ezüstérmére is büszke: Vermes Albán, a moszkvai olimpia ezüstérmese mögött lett második 100 m mellen, és két csapattársa, Miklós Attila és Batta Gyula voltak a további helyezettek ebben a versenyszámban, akik ezen kívül még öt- illetve négy egyéb dobogós helyezést, köztük több elsőséget is szereztek. A felsoroltakon kívül Krucsó Zsolt transzplantált versenyző, Kanizsa Gábor és Füzi László úszott egy-egy versenynapon a csapatban, és több dobogós helyezést értek el. Két debreceni váltó szerepelt és ért el dobogós helyezést a versenyen.