Székesfehérvár
12 órás éjszakai úszás

A Sri Cinmoy Marathon Team idén új helyszínen, a székesfehérvári Csitáry G. Emil Uszoda 50 m-es medencéjében rendezte meg a hagyományos 12 órás éjszakai úszást. Évek óta több debreceni szenior és egyetemi úszó indul a maratoni úszóversenyen.

Rentka László debreceni szenior úszó idén hatodik alkalommal vett részt az egyéni versenyen. Az 50 m-es medence miatt a szokásos 40 km közeli eredményre nem volt esély, ezért egy aktuális táv, a „Debrecen 650” rendezvénysorozatba illeszkedő 650 hossz teljesítése volt a célkitűzése. (Debrecen idén 650 éve kapott (mező)városi rangot.) Végül 12 hosszas biztonsági „ráadással”, 662 hosszal és 33.100 méteres össztávval a férfiak között az első helyen végezve zárta a versenyt az 54 éves szenior úszó. A másik debreceni egyéni induló a 29 éves Nagy Réka volt, aki a számára hűvös vízben 26 km-es tisztes össztávval a női mezőnyben a 2. helyen végzett első 12 órás versenyén.

A győztes női váltót, a „Mesternégyes”-t két egri és két debreceni úszó alkotta. A két debreceni csapattag Bonivárt Ágnes és Ménes Anita volt. Bonivárt Ágnes a korábbi években már többször szerepelt az első és második helyen végzett női váltókban.