MEFOB 2010 úszóbajnokság

Risztov Éva öt bajnoki címet nyert! További két egyéni és egy váltó ezüst a mérlege. Hudák István Cseh László mögött ezüstérmes 200 m vegyesen! Három debreceni váltó ért el dobogós helyezést!

A Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság (a MEFOB) úszóbajnokságán a Debreceni Egyetem 25 fős, erős csapattal vett részt. Öt egyéni bajnoki címet szerzett a hosszútávúszásban világversenyekre készülő, korábban háromszoros világbajnoki-, négyszeres Európa-bajnoki ezüstérmes, sokszoros rövidpályás Európa-bajnok úszónő, Risztov Éva. A Debreceni Egyetem hallgatója több, mint egy éve edz Debrecenben Vajda Tamás vezető edző irányításával. Még két egyéni és egy váltó ezüstérem fűződik Risztov Éva nevéhez. A váltó másik három tagja Lukács Linda, Ábrók Klaudia és Ménes Anita voltak.

A debreceni Egyetem csapata a margitszigeti Hajós Alfréd uszoda előtt
Debreceni Egyetem csapata

A férfiaknál Hudák István, Besenyi István edző tanítványa a 200 m-es vegyesúszásban Cseh László mögött másodikként csapott célba, 100 m háton pedig 5. helyezést ért el. Szabó Attila triatlonista a 400 m-es gyorsúszásban a 4. helyen végzett.

A 4x100 m-es férfi vegyesúszó váltó nagy küzdelem után a dobogó 3. fokára állhatott. A váltó tagjai: Hudák István, Sóvágó Imre, Kókai Dániel és Szenes Mátyás.

A 10x50 m-es intézményi gyorsúszó váltó Szenes Mátyás nagy úszásával (aki befutó emberként „repülő” váltással és kézi időméréssel 24,26 mp-et úszott!) az utolsó métereken előzte meg két riválisát és jutott fel a dobogó harmadik fokára. A váltó többi tagja: Szappanos Ádám, Pilló Zsolt, Varga Attila, Kelemen Máté, Fizil Ádám, Jakoda Ádám, Sóvágó Imre, Hudák István és Kókai Dániel.

Mindhárom váltónemben második váltót is állított a debreceni csapat. Több egyéni induló volt pontszerző helyezés határán, eredményeikről és a pontverseny eredményéről néhány nap múlva, a versenyjegyzőkönyv ismeretében tudunk nyilatkozni.