Beszámoló a 2009. évi hosszútávúszóversenyről
Székesfehérvár – 2009. április 19.

2. verseny 2009. évi Uszodai tavaszi bajnokság

A verseny kiírása szerint 1200, 1500, 3000 és 5000 méteren versenyeztünk igazolt úszók és amatőr versenyzők. A nevezési szintidő 1200 és 1500 méteren 25 perc volt.
Amikor a versenyen induláson gondolkodtam, e két táv között vaciláltam és végül a hosszabbik mellett döntöttem. Idáig egyszer úsztam versenyen 1500 métert Debrecenben 2007-ben az idénynyitón.

Hárman utaztunk együtt a Dagály uszodában úszók közül. Egyik résztvevő Hoffmann Ágnes (1976). Őt tavalyi hódmezővásárhelyi vagy az idei békéscsabai versenyről ismerhetitek. Másik résztvevő egy speciális versenyeken induló úszótársunk Horonyi Zsolt (1981), aki a Vizipók Egyesületben úszik. Többször indult világversenyeken ahonnan érmekkel és helyezésekkel tért vissza.

A versenyt a székesfehérvári sátorral fedett 50 méteres medencéjében rendezték, három futamban. A verseny eredményeinek jegyzőkönyve a www.magyar.sport.hu/uszas oldalon olvasható, én inkább szubjektív beszámolót írok.
Verseny előtti melegítés. Ági készülődik A másik "koppintó" a medence másik végébe megy
ott jelzi a fordulót Áginak
Ági a melegítésnél a rajtot gyakorolja. Ezen a képen a reggeli hűvösben beöltözve
a rajt előtt a medence szélén állok

Első futamban indult Hoffman Ági a 7-es pályán, Horonyi Zsolt a 8-ason.
Ági szépen egyenletesen úszott és bőven 25 percen belül úszva első lett az amatőrök 1200 méteres versenyében. A teljesítményére jellemző, hogy első két 400 métere alig csúszott ki 8 percből (8:04 és 8:11) és a harmadik is 8:10 körül volt. Mindegyik rész 400 as idő belül van a Békéscsabán 400 méteren elért idő eredményén (8:18,46). Gratulálunk Ági!

Zsolti második lett 1200-on, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve elindult 1500 méteren is. Egy futamban egy sávban egymás mellett úsztunk. Jó ritmust diktált cseppet sem éreztem, hogy fáradna táv közben. A 1000 méternél 9, 1200 méternél több mint 5 másodperccel vezetett előttem. Utolsó 300 méteren utolértem és végül is 1,2 mp el végeztem előtte. Neki ez a második úszása volt azon a napon, szerintem biztos nem érem utol, ha ezen az egy távon indul. Időeredményem 24:17,00, ami 47 másodperccel jobb mint a Debrecenben 2007 januárában úszott időm.

Ági a dobogó harmadik fokán áll, de aranyérmet vehetett át Hárman összesen négy érmet nyertünk
Balról: Miklós Attila, Hoffmann Ágnes, Horonyi Zsolt

A versenyben az amatőröknek és az igazolt versenyzőknek külön hirdettek eredményt.

Budapest, 2009. 04. 19. 15:30