Nyári úszó élmény

Ebben a kis írásban a nyári úszó élményeimet szeretném megosztani a Debreceni Szenior Úszó Klub tagjaival.

A történethez hozzátartozik, hogy május közepén megkeresett a Jászapáti Úszó Triatlon Klub edzője, aki meghívott a FUNRE OB-ra, melyet Orosházán 2009. augusztus 4-én és 5-én tartottak. Ezt az Országos Bajnokságot a MÚSZ szervezte és a nem igazolt versenyzők vehettek részt rajta. Nagyon erős volt a felhozatal, jöttek Győrből, Csongrádból, Hatvanból, Harkányból és még sorolhatnám. A meghívástól kezdve tudatosan készültem erre a versenyre. A középiskolai úszóedzőmet kértem fel, hogy dolgozzon ki nekem edzéstervet erre a kicsivel több, mint 2 hónapra.
A tényleges munkát május 25-én kezdtem el. Egerben a Bitskey Aladár Uszodában úsztam, sajnos edzőtárs nélkül.

2009. augusztus 3-áig heti hatszor edzettem és több mint 141 km-t úsztam le. Az OB-ra 50, 100 és 200 gyorsban , valamint 50 pillangón, 50 háton és 4*100-as gyorsváltóban voltam nevezve.

Kicsit tartottam attól, hogy ilyen sok számban indulok, valamint attól is, hogy a 2 napos verseny milyen hatással lesz rám, ugyanis 2 vagy több napos versenyen még sosem vettem részt. Úgy érzem, hogy a felkészülésem nagyon jól sikerült. Így nagyon vártam a verseny napját.

Augusztus 4-én, első napon 2 számban voltam érdekelt 50m gyorson és 200 m gyorson.
Főként az 50 gyorsra koncentráltam, a 200 gyors csak egy próba volt. 50m-es gyorsúszásban 26,99-es idővel a 3. helyezést szereztem meg. (Véleményem szerint volt valami gubanc a panellel ugyanis a parton többen mérték az időmet kézzel és 26,5-7 közötti időket mértek.) Nagyon szoros volt a verseny, az első helyhez 2 tized kellett volna.

Miután megtudtam, hogy 3. lettem felszabadultan álltam oda a 200 gyors futamához.

Számomra szokatlan ez a versenyszám, hiszen sosem úsztam 100m-nél többet versenyen. Azonban ezen a napon csak az 50 gyors lett volna, úgy gondoltam, hogy egy próbát mindenféleképpen megér. 200m-es gyorsúszásban 2:22,07-es idővel a 4. helyet szereztem meg. Úgy gondolom elsőre nem olyan rossz ez az idő, legalább van még hova fejlődni :)
Az első napot ezzel letudtam, szerencsére jól kitudtam magam pihenni, ennek ellenére mégis kicsit fáradtan kezdtem el másnap reggel a bemelegítést.

Az első versenyszámom ezen a napon az 50 m hátúszás volt. 35,59-es idővel a 6. helyet értem el. Sajnos ez a versenyszám nem sikerült annyira jól, mint terveztem, ugyanis edzésen úsztam már 33,01-et ... Talán a bemelegítés mégsem sikerült olyan jól, mint akkor gondoltam.

Ezután következett az 50 m pillangó, ahol 31,81-es idővel szintén a 6. helyet szereztem meg. A becsapás nem sikerült tökéletesre, ennek ellenére elégedett vagyok az időmmel.

Miután ezekkel a versenyszámokkal végeztem, tudtam, hogy következik a fő számom a 100m gyors. Úgy álltam oda a rajtkőre, hogy jöhet bárki akkor is én vagyok a legjobb. Ennek szellemében úsztam le a 100m-t. Miután becsaptam az engem mérő kézi időmérő hölgy mondta, hogy 59,4 vagy 59,7et úsztam. Sajnos nem emlékszem pontosan, mert annyira extázisban voltam. De arra biztosan emlékeztem, hogy 59-cel kezdődik, aminek nagyon örültem. A futam nagyon szoros volt, ráadásul a mi futamunk volt a legerősebb, így egyértelműen, úgy szálltam ki a medencéből, hogy megvan a dobogó.
Azonban ezután következett a fekete leves. Futam közben a verseny főbírója jelzett, hogy valami probléma volt a 4-es pályán (ezen úsztam én).
Végül pedig kizártak szabálytalan rajt miatt ... Mivel szüleim felvették a versenyt, egyből visszanéztük, hogy valóban van-e valami gubanc. Mi nem találtunk semmit.
Ezután próbáltunk videóóvást benyújtani, de a verseny főbírója a videót sem nézte meg, a versenykiírás szabályára hivatkozva. Azzal indokolta a kizárásom, hogy a rajt előtt megmozdítottam a vállam, illetve az ő szavaival élve folyamatos mozgásban voltam. A videó felvételt szeretném majd megmutatni Laci bácsinak, hogy mondja el véleményét a rajtról.
Megkérdeztük a hivatalos időmet, a gépi mérés szerint 1:00,14-et úsztam, ami a 4. helyre lett volna elég, az első helyezett 59,63-t úszott.
Még volt egy 4*100 m-es abszolút korosztályú fiú gyorsváltó. A 6. helyezést értük el 4:42,77-es idővel. Én voltam a befejező ember és a kizárás minden dühét beleadva 1:01-et mentem.
Összességében jól sikerültnek könyvelem el a versenyt. Úgy gondolom, hogy ezek az eredmények jó alapot adnak majd a következő versenyekre.
Miután a nyaram 2/3-át úszással töltöttem ezért az augusztus hónapot teljes mértékben felhasználom a pihenésre, amire nekem is és az izmaimnak is szüksége van.
Szeptembertől pedig újabb lendülettel folytatom a munkát.