Egy, csak egy leány van talpon a rajtkövön…

… azaz a medence szélén, merthogy a rajtkő – érdeklődés hiányában – elmaradt.

A kaposvári egynapos szenior versenyen egyedüli nőként képviseltem ugyan a debreceni csapatot, de három férfitársammal még akár egy koedukált váltót is alakíthattunk volna.

Kicsit tartottunk a körülményektől, de a beharangozó levél ellenére kellemes meglepetésben volt részünk: az uszoda átalakítás miatt zárva tart, ezért a Klebelsberg kollégium tanuszodájában rendezték a versenyt. Nos, hát szerettem volna én ilyen kollégiumban tölteni a középiskolai éveimet! Maga az uszoda valóban nem túl nagy, de annál barátságosabb képet mutatott, helyes kis öltözővel, zuhanyzóval, hat pályás, feszített víztükrű, 25 méteres medencével, amelynek talán egyetlen hibájaként annyit lehetett fölróni, hogy a rajtkövek lemaradtak a végeiről. Na de annyi baj legyen, az esélyek így is egyformák voltak, az már mellékes, hogy egyformán jók-e, vagy egyformán rosszak…

Vidám hangulatban, családiasan zajlottak a versenyszámok, szócsővel hangzott el a pályabeosztás, kézi stopperrel történt az időmérés, de a kedvünket semmi sem szeghette, igazán kellemesen éreztünk magunkat a barátságos társaságban, a kaposvári vendégszeretetben.

Félve indultam útnak, de most már egyértelműen azt mondom: kár lett volna kihagyni!

2009. 04. 06
Írta: Bujna Lilla

Eredmények:

1:23-ra sikeredett egyébként a 100 vegyes - a fordulóknál lecsúszott a kezem, és nem tudtam normálisan rajtolni, de amúgy szerintem teljesen rendben volt.