Bitskey István újabb országos csúcsa

Kassán, a Samuelis Ferenc nemzetközi szenior úszóversenyen a 100 méteres férfi hátúszásban a 35 éves Bitskey István 1:07,10 mp-re javította a korcsoport országos csúcsát. Alig két hónapja a németországi Chemnitzben állította fel az előző csúcsot, amelyből 31 századmásodpercet sikerült lefaragnia a kassai versenyen.

A versenyszámok abszolút (korcsoportot és időeredményt egyaránt figyelembe vevő és külön díjazott) értékelésében egy első (Bitskey István az 50 m-es hátúszásban) és egy második helyet (Hantó Ferencné a 100 m-es mellúszásban) szereztek a debreceniek. Hantó Ferencné két egyéni számban nyert aranyérmet korcsoportjában.

A 4x50 m-es vegyesváltóban a Bitskey István, Kis Róbert, Jurák Árpád, Fráter Olivér összeállítású debreceni négyes diadalmaskodott, tagjai több egyéni győzelmet és helyezést is elértek. A debreceni csapat hatodik tagja, a 68 évével korelnök idősebb Bitskey István professzor egy arany- és három ezüstérmet nyert. 37 csapat között az előkelő 11. helyen végzett a hat fős debreceni csapat.

Ugyanezen a hétvégén négy debreceni szenior úszó Kaposvárott versenyzett egy sprintversenyen (25 m-es, 50 m-es és 100 m-es távokon lehetett indulni). Bujna Lilla öt számban győzött, Miklós Attila (egy arany, négy ezüst és egy bronz), Jászó István (egy arany és két ezüst), Szántó Endre (három arany és egy ezüst) további 13 érmet nyert.