Bitskey István újabb országos csúcsa
Kassán és Kaposvárott is helyt álltak csapattársaink

Kassán, a Samuelis Ferenc nemzetközi szenior úszóversenyen a 100 méteres férfi hátúszásban a 35 éves Bitskey István 1:07,10 mp-re javította a korcsoport országos csúcsát. Alig két hónapja a németországi Chemnitzben állította fel az előző csúcsot, amelyből 31 századmásodpercet sikerült lefaragnia a kassai versenyen. Az 50 m-es táv csúcsa (amelyet szintén István tart 2009. január 31. óta) most ellenállt az ostromnak, de a Kassán elért 30,78 mp-es kiváló idő a korcsoporti elsőség mellett elég volt az abszolút győzelemhez is!

A versenyszámok abszolút (korcsoportot és időeredményt egyaránt figyelembe vevő és külön díjazott) értékelésében egy első (Bitskey István az 50 m-es hátúszásban) és egy második helyet (Hantó Ferencné a 100 m-es mellúszásban) szereztek a debreceniek. Hantó Ferencné két egyéni számban nyert aranyérmet.

A 4x50 m-es vegyesváltóban a Bitskey István, Kis Róbert, Jurák Árpád, Fráter Olivér összeállítású debreceni négyes diadalmaskodott, tagjai több egyéni győzelmet és helyezést is elértek. A debreceni csapat hatodik tagja, a 68 évével korelnök idősebb Bitskey István professzor egy arany- és három ezüstérmet nyert. 37 csapat között az előkelő 11. helyen végzett a hat fős debreceni csapat. Dr. (id.) Bitskey István beszámolója honlapunkon található.

A Debreceni Szenior Úszó Klub versenyzőinek eredményei (a teljes jegyzőkönyv honlapunkon: www.magyar.sport.hu/uszas a nyitóoldalról vagy közvetlenül a rendezőknél is elérhető: http://www.swimmsvk.sk/main.html Plavanie masters Kosice ):

A korcsoportokat külön nem jelöltem, a születési évek egyértelműen behatárolják azokat.

A különböző korcsoportú versenyzők között nagyobb sorközt hagytam. Az időeredmények utáni háromjegyű számok szolgáltak az abszolút értékelés alapjául. Bitskey István egyetlen ponttal nyert az abszolút értékelésben!

100 m hát
1. Bitskey István 74 Debre 1:07.10 673 Új országos csúcs!

Jurák Árpád 61 Fráter Olivér 73

Ugyanezen a hétvégén, április 4-én, szombaton négy debreceni szenior úszó Kaposvárott versenyzett egy sprintversenyen, a IX. Ketskés K. Endre Nemzetközi Senior Úszóversenyen. Bujna Lilla öt számban győzött, Miklós Attila (egy arany, négy ezüst, egy bronz), Jászó István (egy arany és két ezüst) és Szántó Endre (három arany és egy ezüst) további 13 érmet nyert.

Részletezve: Bujna Lilla (5 arany: 25 m pillangó, 25 m mell és 25 m gyors, 100 m vegyes és 50 m mell; honlapunkon olvasható Lilla személyes beszámolója a versenyről), Jászó István (1 arany: 100 m vegyes, 2 ezüst: 25 m és 50 m pillangó), Miklós Attila (1 arany, 4 ezüst és 1 bronz), Szántó Endre (3 arany és egy ezüst). Miklós Attila fényképes beszámolója honlapunkon! A jegyzőkönyv ismeretében még egyszer visszatérek erre a versenyre!

Egy harmadik verseny is jutott volna nekünk erre a hétvégére, amely ugyan elmaradt, de a nevezések közlésével felidézem a lehetőséget:
Megyebajnokság II. fordulója, 2009. április 4., szombat, 9.00 Elmarad(t)!!!
Debreceni Sportuszoda

Nevezések leadása: 2009. március 27-én 16.00 óráig!

100 m hátúszás 1:18

Bízom benne, hogy még legalább ugyanennyien neveztek a Megyebajnokságra!
Ha a 4x100 m-es gyorsúszó váltókra nincs elég jelentkező egy egyesületből, akkor versenyen kívül több egyesületből is összeállítjuk a váltókat!

A Megyebajnoksággal kapcsolatban az alábbi e-mailt kapták az egyesületek a Megyei Úszószövetség főtitkárától:
Dátum: 2009. március 23., hétfő, 10:41:56
Feladó: Peter Kozma
Címzett: dr. Rentka László

Tárgy: uszoverseny lemondas
Tisztelt Kollegák!
A beszerzett információk tudatában sajnos kénytelen vagyok az április 4-én megrendezendő megyei bajnokság 2. fordulóját lemondani a vízfelületi támogatás hiányában.
Tehát a verseny nem kerül megrendezésre.
Későbbi időpont nincs kizárva, csak a támogatás megléte a feltétel.