Beszámoló a Budapest Kupáról

Idén megszakítás nélkül negyedszer vettem részt a Budapest Kupa II. fordulóján. Ilyenkor mindig 50m mell szokott lenni a programba így ezt a számot úsztam most is. Ez a versenysorozat az ami a legközelebb áll hozzám, mivel itt nyertem először 200m mellen egy bronzérmet, igazolt úszóként 2005-ben. Aztán 2007-ben ismét egy bronzérmet, akkor 32:52 mp-es idővel, amivel akkor átléptem a 600 Len pontos határt, amit azóta se sikerült megismételnem.

Lehetséges, hogy a tavaszi szünet miatt, de valahogy nem jöttek most el az idősebbek erre a versenyre (8-assal kezdődő születési év). Elég kevesen voltunk, így mikor láttam a rajtlistát a 2. legjobb idővel voltam, és nem sok hiányzott a legjobbhoz. Meg szerettem volna nyerni így a távot, de sajnos nem sikerült. 2. lettem 33:25 mp-es idővel. 32.15-el nyerték a távot. Annyi miatt csalódtam nagyot, hogy félre értettem amit a kézidőmérő mondott, és annak tudatában éltem 25percig, hogy 32-vel kezdődőt úsztam és lehet, hogy az egyéni csúcsomat is sikerült megdönteni. Mivel elég közel voltam az első gyerekhez. Azonban a benyúlásnál nagyon rosszul jöhetett ki valami, mert nem éreztem 1,1 mp különbséget. Örülök, amúgy a 2. helynek nagyon, mert majdnem kereken két éve, hogy úszóversenyen egyéni számban nem álltam dobogón. Az időeredmény annyira nem rossz, de sajnos nem tudom, hogy mitől lett ennyi. Ha tudnám, hogy az első 22,5 méter mennyi másodperc volt, ami nagyon sokat segítene akkor okosabb, lennék. Így viszont csak találgathatok, az is lehet, hogy rosszabb is lehetett volna, meg az is hogy jobb. Április 25-én folytatás.