Szarvas 2008.

A hagyományokhoz hűen augusztus 20-án ismét megrendezték Szarvason a Szent István napi nyílt vízi úszóversenyt. A Debreceni Szenior Úszó Klub színeiben hárman, Torkos Sándor, Kovács Lukácsné és jómagam indultunk. Debrecenből rajtunk kívül még ketten, Torkos Sanyi ismerősei vettek részt a versenyen.

Napsütéses, kissé hűvös reggelen indultunk és kánikulára értünk oda. A strandon volt a nevezés, több kategóriában indultak a versenyzők. A gyerekeknek 50 métert kellett úszniuk. Húsz éves kortól tíz évenként ugrottak egyet a korcsoportok. Én 29 éves lévén választhattam, hogy a 20-30 vagy a 30-40 évesek között induljak. Az utóbbit választottam.

A víz kellemes volt, nem túl hideg, nem túl meleg, úszásra éppen alkalmas. A nőknek 1000, a férfiaknak 2000 méter volt a táv. Először a 2000 métert úszókat rajtoltatták el, rá öt percre indultunk mi, akik ezer métert úsztunk. A rajtnál igen kellemetlen tapasztalataim voltak, miszerint a versenyzők rúgták, ütötték egymást, előnyszerzés céljából. Nekem volt, hogy a két lábamat megfogva húztak visszafelé. Rendkívül sportszerűtlen, primitív és durva viselkedésnek tartom.

Ezek után megpróbáltam szélen úszni, hogy az ilyeneket elkerüljem és csak az úszásra tudjak koncentrálni. Mint kiderült, sikerült, korcsoportomban elsőként értem célba. Emléklapot kaptunk, majd vártunk az eredményhirdetésre.

A csapatunkban Kovács Lukácsné szintén első helyezést, Torkos Sanyi harmadik helyezést ért el. Az érmeket Szarvas polgármestere adta át.

Az úszóverseny lezajlása után még maradtunk strandolni. Nagyon jól éreztük magunkat a szikrázó napsütésben. Lehetőség volt zuhanyozni is (jéghideg vízzel), amivel éltünk is többször.

Kora délután hazaindultunk, hogy még elérjek este edzésre, és meg tudjam mutatni első nyílt vízi versenyen szerzett aranyérmemet.