Beszámoló a 110. Országos Úszó bajnokságon elért eredményemről

Othman Mohamed 7. helyezést ért el az úszó OB-n a 100 m-es mellúszásban (Az elődöntőben: 1:15,04; a középdöntőt kalandos körülmények között kihagyta! A döntőben mégis úszhatott, és 1:15,22 mp-es idővel a 7. helyen végzett, megelőzve a hosszútávúszó olimpiai csapattag Gercsák Csabát.)

Nagyon örülök a 7. helyezésemnek!:) Amikor a vizsgaidőszakban azon gondolkodtam, hogy egyáltalán induljak-e el ezen a versenyen, meg sem fordult a fejemben, hogy döntőt úszhatok, pláne nem 100 m-en. Sajnos sok időm nem volt készülni a versenyre, mert a június 26-ai Módszertani(matematika) szigorlatomig nagyon igénybe vett a tanulás, csakúgy mint egész évben. Nemegy olyan hét volt, amikor csak egyszer jutottam le az uszodába. Sajnos az időm most nem lett túl szép, az előfutamban az 1:15,04-et nem úsztam teljes erőből, így azért ennél jobbat vártam, de túl nagy volt a feszültség bennem. Igaz, az esélytelenek nyugalmával úszhattam volna, de figyelnem kellett nagyon, hogy nehogy kizárjanak egy rossz rajt miatt, mert akkor nem szereztem volna pontokat a csapatomnak. Így egy féligmeddig biztonsági úszást hajtottam végre, amit azért persze teljes erőbedobással csináltam, de most csak erre az időre volt elég. Egy darabig zavart az idő, de végülis mindössze 17 évesen kezdtem lejárni az uszodába, igazolt versenyző is csak 2005-óta vagyok, így nagy eredmény magamtól, tavaly meg már sikerült szép időket úsznom 100 és 50 méteren is. Azért a szerencsének is köszönhetem ezt a döntőt, de ha az egész évi pechszériámat nézem, akkor rámfért már így egy kis szerencse :) Remélem, pár év múlva sikerül majd ismét döntőbe jutnom és jó időeredményt úszni :) Ősztől pedig már ismét teljes erőbedobással edzhetek, mivel behoztam a Corvinuson lévő lemaradásomat.

Végül pedig szeretném megköszönni a segítséget a Debreceni Szenior Úszóklub minden tagjának és különösképpen Dr. Rentka Lászlónak, mivel folyamatos segítséget kapok tőlük!