2008. január 26-27-én rendezték meg a németországi Chemnitz városában a 2. Téli Úszóversenyt.

A verseny teljesen nyílt volt, a legfiatalabb úszóktól a szeniorokig bárki elindulhatott. A pályabeosztás a nevezési idők szerint történt, az értékelés természetesen korcsoportok szerint a fiataloknál és a szenioroknál is. 50,100,200 és 400m-es számok voltak. A verseny rendkívül jól szervezett volt, pörögtek a versenyszámok és az eredményhirdetések. 5 országból - német, litván, lengyel, bolíviai és magyar -, 28 egyesület, 272 versenyzője vett részt.

A nem szeniorok-szeniorok aránya 90-10% volt a fiatalok javára. Minden korosztály első 6 helyezettje oklevelet kapott, de dobogóra csak az első három helyezett állhatott. Magyarországot ifj. Bitskey István képviselte Debreceni Szenior Úszóklub színeiben. A verseny helyszíne egy sportcentrum 50m-es, 8 pályás fedett uszodája volt.

Én 50m háton indultam. 9 futamban, 72 versenyző, ebből összesen 5 szenior korú. Az időeredményem 00:30,26 mp lett. A szenior 2-es korcsoportot - egyedüli induló lévén - megnyertem, ha az összes időeredményt nézzük, akkor a 3. legjobb időt úsztam.