Abádszalók, Tisza-tó Átúszóverseny
2007. augusztus 4.

Augusztus 4-ére változékony, szeles, esős időt ígért a meteorológia. Debrecenben esős, hűvös reggelre ébredtünk, de a hajdú-bihari csapat így is 15 fővel jelent meg az átúszáson.

A csapat dobogósai a különböző korcsoportokban: két berettyóújfalui úszólány nyitotta a sort: a lányoknál Sándor Fanni 1., Erdei Lívia az eggyel idősebb ifjúsági kategóriában 3. helyezett volt, Bonivárt Ágnes a felnőtteknél élete második nyíltvízi versenyén a 2. helyen végzett. Nagy Emese a Senior 1 k orcsoportban többszörös címvédőként ismét győzött. A férfiaknál a felnőtteknél Fodor György első tóátúszásán 1., a Senior 1 korcsoportban Dr. Rentka László kétszeres címvédőként idén is 1., Horváth Zoltán 2., a Senior 2 korcsoportban Torkos Sándor, aki 60 évével a rendezvény legidősebb úszója volt, a 2. helyen végzett.

További debreceni eredmények: Törös Lajos, aki a korábbi években ezüstérmes is volt, idén mellen úszott, eredménye a 4. helyhez volt elég. Polonkai Vanda 11 évével csapatunk legfiatalabb tagja volt, Polonkai Ákos, Móró Tibor, Sárvári Tibor, Godó Bence és Godó Soma úszták még le debreceni színekben a 2 km-es versenytávot.