Eredmények 2002

Idénynyitó verseny Debrecenben
Debrecenben negyedszer rendeztük meg a Debreceni újkerti tanuszodában a Szenior úszók januári, országos idénynyitó versenyét. Idén öt világ Világ- és Európa-bajnok - köztük a debreceni Krasznai Róbert - tisztelte meg indulásával a versenyt.
A debrecenieken kívül Békéscsaba, Szentes, Gyula, Kecskemét, Budapest, Esztergom, és Győr 25 éven felüli úszói jöttek el a megmérettetésre. Rajthoz álltak az Oxigén DSI triatlonistái, az Ezüst Hullám Egyesület, a Debreceni Búvárklub és a DISZ úszószakosztály fiataljai is.

A versenyt a 80 éves Puskás Pál, a megyei úszószövetség örökös tiszteletbeli elnöke, szenior úszó nyitotta meg.

Az 50 méteres gyorsúszást (45 indulóval) és az éjszakai hatórás váltóúszást Dézsi István 2000 karácsonyán elhunyt debreceni szenior úszó emlékének ajánlottuk. A hatórás váltóban a debreceni szeniorok mindössze 185 méterrel nyertek a gyulai csapat előtt. A fiataloknál az Oxigén DSI triatlonistái tették meg a leghoszabb távot, összesen 22 x 1200 plusz 150 métert.
A leggyorsabb 1200-as úszó a 24 éves Rutkovszky Ede volt (ideje: 14 perc 19 mp )
A rendhagyó 200 méteres versenyszámokban több jó időeredmény és debreceni győzelem született.

Eredmények:
Négyszeres egyéni győztesek: Jaczkó Márta, Rentka László

Háromszoros győztesek: Jaczkó Csilla, Mechler Andrea, Bereczkiné Dankai Katalin

Kétszeres győztesek: Keszthelyi Dorottya, Jákimné Lövei Éva, Szentjóbi Szabó Enikő, Ballai Judit, Kovács Lukácsné, Mányi Csaba (Ezüst Hullám Egyesület), Menyhárt Zsolt, Vass Tibor, Újlaki Péter; Gulyás Gyula( Oxigén DSI) Krasznai Róbert, Tacsi Krisztián, Fülep Zoltán (Debreceni Búvárklub), Vass András.

Egyszeres győztesek: Ménesné Óvári Judit, Nagy Göde Zsuzsanna; Pethő Pepe Zoltán, (Oxigén) Horváth Zoltán, Baráth Zsolt, Katona László, Szabados József.

A 4x25 méteres távon a debreceni szenioroknak öt győztes csapata volt.
A Családi váltókban a Ménes család és a Rentka család diadalmaskodott.